Tiskové zprávy

Vesa získává podíl v britské společnosti Sainsbury´s

18. 9. 2020

Společnost Vesa Equity Investment S.à.r.l. (Vesa) oznamuje nákup podílu ve výši 3,05 % v britské společnosti Sainsbury´s, ve které se tak stala jejím čtvrtým nejsilnějším akcionářem. Sainsbury´s je druhým největším řetězcem supermarketů ve Velké Británii. Společnost byla založena roku 1869 a v současnosti zaměstnává více než 171 000 lidí.

„Maloobchod a distribuce potravin patří mezi klíčové oblasti zájmu společnosti Vesa Equity Investment. Společnost Sainsbury´s vnímáme z dlouhodobého hlediska jako atraktivní investiční příležitost, a to i přes vysoce konkurenční prostředí na britském trhu s potravinami. Sainsbury´s je tradiční značkou se silným zastoupením především na jihovýchodě Anglie včetně Londýna, která má pro své zákazníky velice dobrou nabídku obchodů typu convenience store a zároveň drží silnou pozici v online dodávkách potravin,“ řekl Branislav Miškovič, ředitel pro investice společnosti Vesa Equity Investment.

Vesa je vlastněna dvěma investory, Patrikem Tkáčem (47 %) a Danielem Křetínským (53 %). V září 2019 se Vesa stala významným akcionářem společnosti Casino Guichard-Perrachon SA a v květnu 2020 oznámila vstup do britské Royal Mail a amerického retailového řetězce Macy´s.